Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, opet je pokazao zavidan nivo neznanja za nekoga ko bi trebalo da predstavlja prvog čovjeka u gradu Banjaluci.
Naime, Stanivuković je započeo uklanjanje navodno nelegalnih bilborda sa više lokacija u Banjaluci i bez bilo kakvih provjera optuživao ljude za sve i svašta, pa je tako naredio i uklanjanje bilborda duž istočnog i zapadnog tranzita u Banjaluci, iako Grad Banjaluka nema nadležnost za bilo kakve aktivnosti na ta dva puta, bez saglasnosti nadležne institucije za tu vrstu puteva. Putni pojas uz magistralne i regionalne puteve koji obuhvata saobraćajnicu i pojas uz njih, od kojih pomenuta dva prolaze kroz Banjaluku, su u nadležnosti Javnog preduzeća „Putevi RS“, a ne Grada Banjaluka, čime je Stanivuković izašao iz okvira svojih nadležnosti, isključivo zbog elementarnog nepoznavanja propisa.
Zakonom o javnim putevima RS propisano je da je na javnom putu i u zaštitnom pojasu puta, radi zaštite i bezbjednosti saobraćaja na njemu, bez saglasnosti upravljača puta, u ovom slučaju “Puteva RS”, zabranjeno izvođenje radnji i radova kojima bi se mogao oštetiti put, objekti i oprema puta, ugroziti stabilnost trupa puta, povećati troškovi održavanja puta, odnosno ugroziti bezbjednost saobraćaja na putu, a naročito postavljanje reklama i drugih natpisa u zaštitnom pojasu puta. To pokazuje da je Stanivuković optužio grad kojim rukovodi za navodnu neregularnost za nešto što nije nadležnost grada.
Pored toga, Stanivuković je nelegalnim proglasio i bilbord na zgradi firme „Eurosplet“, u centru grada, nedaleko od zgrade Gradske uprave. I u tom pokušaju režiranja predstave u svom stilu Stanivuković je pokazao neznanje i neinformisanost jer je ista ta Gradska uprava kojom sada rukovodi Stanivuković, još prije 20 godina izdala odobrenje firmi „Eurosplet“ za postavljanje bilborda, odnosno svjetlećih reklamana zgradi „Eurospleta“, a što potvrđuje i d okument koji objavljujemo u prilogu ovog teksta. U tom dokumentu Odjeljenja za prostorno uređenje Grada Banjaluka, koji datira od 1. novembra 2001. godine, stoji da se „daje odobrenje firmi „Eurosplet“ Banjaluka za postavljanje 13 reklamnih panoa dimenzija 5,1*2,4 metra, zatim dva reklamna panoa dimenzija 10*5 metara i jednog „Jumbo“ reklamnog panoa u ulici Srpska broj 5, i to na fasadi objekta i na zidu ograđenog prostora“, koji pripada toj firmi.
Da je znao za ovu odluku Grada Banjaluka, što je morao jer je gradonačelnik, Stanivuković ne bi imao osnova da redom optužuje ljude i firme za navodni kriminal. A možda nije htio da zna za pomenutu odluku, da bi njegova predstava za narod odjeknula jače.