Većina uhapšenih lica u okviru jučerašnje akcije Ministarstva unutrašnjih poslova RS, kodnog naziva „Transporter“, a koja se dovode u vezu sa organizovanjem međunarodnog šverca narkotika, je tokom sinoćnjeg saslušanja iznijelo nove, do sada manje poznate detalje, zbog čega bi u narednim danima mogla uslijediti nova hapšenja, potvrđeno je za Banjaluka.net iz MUP-a Srpske.
Prema našim saznanjima, većina juče uhapšenih lica je „propjevala“ i spremna je na saradnju sa policijom i tužilaštvom, odnosno spremna je da otkrije još detalja oko krijumčarenja narkotika, samo kako bi za sebe uspjeli obezbjediti manje kazne ili bilo kakvu pogodnost.
„Dobar dio uhapšenih je otvoreno pričao i iznosio detalje, a bilo je i optuživanja drugih lica i prebacivanja odgovornosti. Jednostavno, nije isto dobiti pet ili deset godina zatvora i zato su se neki od njih odlučili na saradnju, a to će svakako olakšati dalju istragu“, ispričao je izvor Banjaluka.net-a.
Inače, policijski službenici Uprave za organizovani i teški kriminalitet Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske su okviru operativne akcije kodnog naziva “Transporter” juče pronašli i oduzeli 303 kilograma opojne droge skank, a privremeno je oduzeto više skupocjenih putničkih motornih vozila.
“Osam od devet lica koja su lišena slobode u ovoj akciji, sprovedeno je danas u ranim jutarnjim časovima u Tužilaštvo BiH. Za jednim licem se još traga”, saopšteno je iz MUP-a Srpske.
Podsjećamo, među uhapšenim su Radislav Tešić, Ivan Jurić, Tijana Stojanović, Igor Knežević, Siniša Bačić, Aleksandar Nikolić, Saša Rađević, Bojan Cvijetić i inspektor Mladen Milovanović a za Petrom Dukićem se još traga.
U akciji “Transporter” izvršeni su pretresi na više od 20 lokacija u Republici Srpskoj i Federaciji BiH, a ova grupa se sumnjiči da je počinila krivična djela organizovanog kriminal, a u vezi sa neovlaštenom proizvodnjom i prometom opojnih droga.
U akciji “Transporter” učestvuju pripadnici SIPA-e i kantonalni MUP-ovi Sarajevo i Tuzla, te policijski službenici Uprave krimriminalističke policije, Specijalne antiterorističke jedinice, Žandarmerije, te policijskih uprava Banjaluka, Prijedor, Gradiška i Istočno Sarajevo, dok se sve aktivnosti sprovode po naredbama Suda BiH i pod nadzorom Tužilaštva BiH.
(Banjaluka.net)